| |

HTC – polskie wersje ROMów

Na stronie sunnysoft.com/htc znajdują się obecnie trzy ROM-y dla: Touch Diamond, Pro i HD. Dlaczego nie jest to strona HTC? Ponieważ na terenie wschodniej Europy to właśnie firma Sunnysoft jest odpowiedzialna za tłumaczenie systemu i ponieważ Microsoft robi pewne problemy, HTC nie może umieścić nowych wersji ROM-u na swojej stronie. Nie mniej jednak, sunnysoft.com/htc jest prawidłowym adresem z prawdziwymi ROM-ami HTC.

Na stronie są do pobrania dwa pliki: lokalizacja i sam ROM. Przed pobraniem natomiast trzeba sprawdzić swój numer PN, który znajduje się pod baterią. Jeśli numer z pod baterii zgadza się z tym co jest na stronie Sunnysoft, Twój Smartphone jest przeznaczony dla wschodu – możesz korzystać z tego ROMu.

Co z Windows Mobile 6.5?

Od dwóch tygodni dostaję wiele maili z pytaniem: czy jeśli teraz kupię Smartphona HTC to czy będę mógł zainstalować Windows Mobile 6.5? Dziś mogę z całą pewnością napisać, że tak (tylko Touch Diamond2 i Pro2). 6 października 2009 na stronie sunnysoft.com/htc pojawią się dwa nowe ROMy dla Touch Diamond2 i Pro2 wraz z nakładką językową.

HTC Snap również otrzyma aktualizację do 6.5 ale ponieważ język polski został dodany przez sam Microsoft do systemu, ROM będzie do pobrania z htc.com.

Źródło: pda.pl