HTC zaprezentowało multimedialny Sensation

Przez długi czas model ten znany był z różnych przecieków jako Pyramid. Dzisiaj odbyła się jego oficjalna premiera pod nazwą Sensation. Będzie to flagowy model wyróżniający się na tle konkurencji funkcjami multimedialnej rozrywki. Specyfikacja z najwyższej półki, najnowszy HTC Sense 3.0 oraz zupełnie nowa usługa HTC Watch. To wszystko sprawia, że w materiałach promocyjnych Sensation pojawia się nazwa „superphone”.

Na początku w oczy rzuca się duży ekran SuperLCD o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości qHD (540 x 960) za szkłem Gorilla. Pod nim znajduje się dwurdzeniowy procesor Qualcomm 1,2GHz, 768MB pamięci RAM i 1GB dostępny na pliki. Na wyposażeniu są też wszystkie podstawowe sensory i moduły komunikacji bezprzewodowej. Na uwagę zasługuje jedynie obsługa HSDPA+ (z prędkością do 14,4 Mbps) i DLNA (bezprzewodowa komunikacja z telewizorem i innymi urządzeniami multimedialnymi). Zasilanie zapewnia bateria 1520 mAh. Z tyłu obudowy (wykonanej w technologii unibody) znajdziemy jeszcze kamerą 8 megapikseli z flashem potrafiącą nagrywać wideo w rozdzielczości HD (1080p).

Sensation pracuje pod kontrolą Androida (najprawdopodobniej 2.3), a głównym interfejsem jest HTC Sense. Wersja 3.0 wprowadza nowy ekran blokady, który użytkownik może dostosować do własnych potrzeb. Za pomocą widgetów najważniejsze informacje mogą być dostępne jeszcze przed odblokowaniem telefonu. Wprowadzono także możliwość uruchamiania aplikacji wraz ze zdjęciem blokady. Wystarczy przeciągnąć odpowiednia ikonkę na obszar aktywacyjny. Oprócz tego w Sense pojawiły się nowe widgety i jeszcze bardziej efektowne animacje pogody. Dzięki funkcji Video Trimmer będzie też możliwa edycja wideo, dostosowane jego rozmiarów i dzielenie się nim ze znajomymi.

HTC wprowadza też nową usługę multimedialną. Watch jest aplikacją i serwisem umożliwiającym wypożyczanie i kupowanie filmów i programów telewizyjnych. Treści będą przesyłane z wykorzystaniem technologii progresywnego pobierania danych, aby nie trzeba było czekać na ukończenie pobierania całego pliku. HTC Sensation został zaprojektowany specjalnie z myślą o multimediach i posiada ekran w proporcjach 16:9, aby nie trzeba było nic przycinać, czy rozciągać. Potrafi też wyświetlać filmy na telewizorze z pomocą DLNA lub adaptera HDMI.

HTC Sensation ma być dostępny w Polsce w drugim kwartale 2011 roku. W połowie maja ma być też dostępny w sieci Vodafone w wybranych krajach.

httpv://www.youtube.com/watch?v=0hAz4LKc9TU

[HTC]

usoPreviewPopup
usoPreviewPopup
usoPreviewPopup
usoPreviewPopup
usoPreviewPopup
usoPreviewPopup
usoPreviewPopup

2 Comments

  1. Właśnie na niego czekam. Nie opłacało się zmieniać/dokupować Desire do HD2, ale teraz to pozostaje czekać na premierę w Polsce i na próbę postawienia na tym WM 6.5 ale to już nie koniecznie 🙂

Comments are closed.