|

Komputerek z Androidem w cenie 80$

Menq EasyPC E790
Menq EasyPC E790

Potrzebujesz przenośnego komputera do pisania, przeglądania Internetu i odbierania wiadomości e-mail? Jednak zwykłe laptopy albo netbooki są poza Twoim zasięgiem finansowym? A co byś powiedział na malutki komputerek z system Android w cenie 80 dolarów (220zł)? Taki właśnie ma być Menq EasyPC E790!

Laptop składa się z 7-calowego ekranu o rozdzielczości 800 x 480 oraz procesora Samsung ARM926EJ-S3C2450. Oczywiście, nie jest demonem prędkości, ale do wyżej wymienionych czynności spokojnie powinien wystarczyć. Do przeglądania sieci nie potrzeba przecież czterordzeniowego potwora.

Na razie dostępna jest wersja z Windowsem CE (na zdjęciu!), ale producent już planuje modele z systemem operacyjnym Google Android. Najprawdopodobniej poprawiłoby to wydajność urządzenia. Poza tym, w planach jest też użycie nowego procesora ARM Cortex A8, który jeszcze dodatkowo dałby komputerowi małego kopa.

Możliwe jest, że przy wykorzystaniu nowego układu, cena wzrośnie o 10-20$, ale nawet gdyby dobiła do 100$, to przecież nie jest to majątek. Jeszcze nie wiadomo, kiedy Menq EasyPC E790 będzie dostępny w sprzedaży. Postaram się Was poinformować, jak tylko będę o tym wiedział! Kto pierwszy ustawia się w kolejce?

Obejrzyjcie jeszcze wideo. Jest troszkę chaotyczne, ale lepsze takie, niż żadne.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=C_k_kpO647s[/youtube]

źródło: Slashgear · Gadżetomania

9 Comments

  1. Jeszcze nie wiadomo. Jak pojawi się informacja o tym to poinformuje na blogu 🙂 Ale list do Świętego Mikołaja można już napisać 😀 Ja poczekałbym na wersję z Androidem i ARM Cortex A8.

  2. Czegoś takiego właśnie potrzebuję! Najlepiej z TI OMAP opartym na ARM Cortex A8 i Maemo zamiast Androida 😉

  3. Podejrzewam że wersję z CE pójdzie przeflashować na Androida. taką mam nadzieję.. a więc czekam na premierę, przyda mi się taka maszynka 😉 mały tuning na jakiegoś innego linuksa – stawiam maemo i już jest super maszynka do studia nagraniowego (oczywiście amatorskiego) albo chociażby do serfowania po necie 😉

    znalazłem w necie specyfikację tego cuda – waży to tylko 800g, podejrzewam że wejdzie do kieszeni. ROM jest wielkości 2GB. RAMu tylko 128, ale starczy w zupełności. BT, WiFi.. kusi strasznie 😉 byle tylko do kieszeni się mieścił 🙂 no i ta cena – na 100000% kupię jak tylko się pojawi.

  4. Są malutkie moduły bluetooth na USB, więc to nie problem. Ważne żeby był tani i bateria w miarę wytrzymała. Dobrze byłoby też gdyby posiadał slot na karty pamięci. 🙂

Comments are closed.