Koniec Skype dla Windows Mobile.

http://www.geek.com/wp-content/uploads/2009/09/skype_logo.png
Skype zrezygnował z użytkowników urządzeń z systemem Windows Mobile/Phone. Jak wynika z doniesień zamieszczonych na geek.com nie będzie już nowych aplikacji komunikacyjnych Skype na urządzenia mobilne z systemem Windows. Użytkownicy będą mogli korzystać z dotychczas dostępnych aplikacji, które mają zainstalowane w swoich PDA, ale Skype nie będzie rowizjany w tym kierunku. Powyższe informacje można potwierdzić na stronie Skype.com gdzie w sekcji dowlnoad dostępne są aplikacje na Symbiana, Maemo5, iPhone-a, PSP, a do Windows Mobile/Phone niestety nie ma.
Jak wskazał na blogu Skype Peter Parkes decyzja nie należała do łatwych, a wszystko to w imię dbania o klienta. M. in. użytkownicy Skype Lite, który działa w nielicznych krajach często zmuszeni byli do „zużywania” swoich abonamentowych impulsów/minut na samo podłączenie się do sieci. Jednocześnie poinformowano, że Skype chce skupić się na współpracy z dużymi koncernami i wypracować „platformę komunikacyjną” dla urzadzeń mobilnych.
Coś mi sie zdaje, że biorąc pod uwagę ilość użytkowników Skype korzystających z PDA z WM, przez ww. decyzje znacznie wzrośnie użycie surogatów Skype takich jak Fring.
Źródło geek.com