Kradzież telefonów komórkowych staje się głupotą

Kradzież jest przestępstwem, ale mimo to nie brakuje ludzi, którzy się nią zajmują. Następnym razem będą się jednak musieli mocno zastanowić, kiedy będą chcieli połakomić się na czyjś telefon komórkowy. Wszystko za sprawą historii pewnej kradzieży torebki w San Francisco.

20090415_latitudeJanine Valiente stała na przystanku  czekając na autobus. Wokół było sporo ludzi, mimo to jakiś mężczyzna wyrwał jej torebkę, wskoczył do pobliskiego samochodu i odjechał. Torebki wraz z zawartością prawdopodobnie nie udałoby się odzyskać, gdyby nie telefon znajdujący się w środku. Janine zainstalowała na nim Google Latitude, jak sama stwierdziła: dla żartu, aby wraz z siostrą mogły na się spotkać, gdy są niedaleko. Po całym zajściu, z pożyczonego telefonu, zadzwoniła do siostry a ta przekazała jej współrzędne telefonu zarejestrowane w programie Google. Policja znalazła i aresztowała w tym miejscu sprawców napadu, a Janine odzyskała swoją torebkę.

Następnym razem, złodziej dwa razy pomyśli, zanim zdecyduje się na kradzież naszego telefonu komórkowego.

Reportaż CBS5 na ten temat można obejrzeć tutaj.

3 Comments

  1. Od dawna namawiam do stosowania różnych programów pomagających ustalić miejsce naszego telefonu, jest nawet o takich programach artykuł w pda2day.

  2. Dzisiaj przeczytałem o jeszcze lepszej akcji, ale dotyczy zwykłego telefonu, więc nie będę osobno o tym pisał.

    Pewien 16-latek z Peoria w Arizonie włamał się do jednego z samochodów i ukradł radio. Podczas, gdy chwalił się kolegom czego dokonał, jego telefon w kieszeni w jakiś sposób zadzwonił na policję. Dyżurny usłyszał rozmowę, z pomocą operatora ustalono miejsce pobytu chlopaka i szybko został zatrzymany. Całości tego pechowego nagrania można posłuchać tutaj. Jak widać, przestępcy powinni się trzymać z daleka od jakiejkolwiek technoligii. 😀

Comments are closed.