|

LG B z super ekranem

Koreańskie LG prezentuje nowego smartfona o dźwięcznej nazwie B, który będzie wyposażony w panel IPS o wysokiej jasności oraz system operacyjny Android.

Aktualnie nie znamy szczegółów związanych z nowym modelem LG B. Jedyną bardzo prawdopodobną cechą jest 4″, dotykowy panel IPS (In-Plane Switching) o jasności 700 nitów (cd/m2), co w porównaniu z z Samsungiem Galaxy S (Super AMOLED; 300 nitów) i Apple iPhone 4 (Retina Display IPS; 500 nitów) daje wynik doskonały. Drugą charakterystyczną cechę nowego modelu LG jest grubość obudowy.

Co więcej, ekran LG B ma pobierać mniej mocy od wyświetlacza Super AMOLED i generalnie także mniej od ekranu Retina Display, który przy białym ekranie jest bezkonkurencyjny, ale przy wyświetlaniu czerni pobiera 0,42W, podczas gdy zarówno ekran LG, jak i Super AMOLED nie pobierają nawet 0,1W.

Poza tym nieoficjalne materiały pokazują również, że B jest wyposażony w dotykowe przyciski oraz wyjście słuchawkowe 3,5 mm. Więcej informacji można się spodziewać podczas jego premiery, która najprawdopodobniej nastąpi na targach Mobile World Congress w Barcelonie w  dbiach 14 – 17 lutego 2011 roku.

One Comment

  1. LG napisało na Twitterze, że model B będzie można zobaczyć już w styczniu na CES 2011.

    Ciekawe, jak taka jasność wpływa na czytelność ekranu na słońcu? W innych warunkach chyba nie będzie wykorzystywana.

Comments are closed.