|

LG Optimus 2X

LG Electronics zapowiedziało oficjalnie smartfona z dwurdzeniowym procesorem Tegra 2 Dual Core. LG Optimus 2X, który w Europie będzie nosił oznaczenie LG P990, a w Korei LG SU600. Koreańska firma podaje, że jest najszybszy na świecie. Usprawnia korzystanie z aplikacji i przeglądanie internetu, a także oferuje połączenie z wyświetlaczem zewnętrznym za pomocą technologii HDMI.

Optimus 2X napędzany jest procesorem Nvidia Tegra 2 Dual Core o prędkości 1GHz. Producent podaje, że jego nowy smartfon ma niższe zużycie energii, zapewnia wyższą wydajność odtwarzania audio i video, szybsze surfowanie po sieci i płynniejszą grafikę w grach niż smartfony z jednordzeniowym procesorem o tej samej prędkości.

Optimusa 2X można podłączać do telewizora lub innego kompatybilnego ekranu zewnętrznego za pomocą złącza HDMI i w ten sposób odtwarzać zapisane w nim filmy HD (1080p) lub korzystać z niego, jak z konsoli do gier. Nagrywa filmy w rozdzielczości 1080p, czyli pełne HD. Posiada też czujnik żyroskopowy i akcelerometr.

Optimus 2X ma – poza głównym aparatem fotograficznym – również frontową kamerę do rozmów wideo. Pamięć można rozszerzyć kartami microSD o 32 GB. Komunikację przewodową zapewnia gniazdo micro-USB, a zasilanie – akumulator o pojemności 1500 mAh.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jupCAy1rRYs&feature=player_embedded[/youtube]

Systemem operacyjnym początkowo będzie Android 2.2 (Froyo), ale w stosownym czasie zostanie zaktualizowany do Androida 2.3 (Gingerbread). LG Optimus 2X pojawi się w styczniu 2011 na rynku koreańskim, a następnie w Europejskich i innych krajach azjatyckich.

Cena aparatu nie jest znana, szacuje się, że pierwszy smartfon z dwurdzeniowym procesorem będzie kosztować 2000 – 2300 PLN.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n_DCKl_mEJc&feature=player_embedded[/youtube]

Podstawowe elementy specyfikacji:

  • 1Ghz Dual-core Processor (NVIDIA Tegra 2)
  • 4-calowy wyświetlacz WVGA
  • 8 GB pamięci (do 32 GB dzięki microSD)
  • Bateria 1500 mAh
  • Aparat 8 Mpx i kamera do wideorozmów 1,3 Mpx
  • HDMI mirroring
  • nagrywanie i odtwarzanie wideo w 1080p MPEG-4/H.264