|

LiveView – mikrowyświetlacz do smartphona

Sony Ericsson zaprezentował dzisiaj LiveView. Jest to dodatek stworzony dla telefonów z Androidem 2.x pozwalający wyświetlać najważniejsze informacje i sterować niektórymi funkcjami telefonu. LiveView posiada 1.3-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 128×128 pikseli i komunikuje się z telefonem przez Bluetooth i specjalną aplikacje. Można go nosić przypiętego na klipsie lub jako zegarek. Wymiary urządzenia to 3.5 x 3.5 x 1.1 cm. Bateria ma starczyć na 4 dni pracy.

Nowy produkt pozwala m.in. na wyświetlanie wiadomości sms, przypomnienia,  informacji o połączeniach, statusach Twittera i Facebooka, czy też wiadomości RSS. Dzięki przyciskom i dotykowej ramce (sam ekran nie jest dotykowy) można też sterować odtwarzaczem muzyki i głośnością. Sony Ericsson udostępni także platformę dla deweloperów, aby mobil rozszerzyć swoje programy o obsługę LiveView. Na załączonym filmie można zobaczyć jak urządzenie współpracuje z aplikacją SportyPal Pro.

LiveView ma być dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku. Niestety nie wiadomo jakiej możemy spodziewać się ceny. Więcej informacji na stronie producenta.