| | |

Microsoft zniechęca deweloperów?

WinMo

W interesie producenta systemu operacyjnego jest, by jak najwięcej deweloperów tworzyło przeznaczone dla niego aplikacje. Microsoft najwyraźniej o tym nie pamięta. I utrudnia życie programistom piszącym oprogramowanie dla Windows Mobile.

O perypetiach związanych z tworzeniem i publikowaniem aplikacji w Windows Marketplace można przeczytać na blogu Big in Japan. Producent, który chce jednocześnie udostępnić oprogramowanie przeznaczone dla kilku platform musi zawczasu zadbać o przygotowanie wersji dla systemu Microsoftu. W przeciwnym razie jego plany zostaną pokrzyżowane.

Takie problemy spotkały twórców aplikacji ShopSavvy. Program ten pozwala na skanowanie kodów kreskowych, a następnie wyszukiwanie w Internecie miejsc, gdzie dany produkt można zakupić taniej. ShopSavvy jest dostępny w wersjach dla urządzeń z systemem Android oraz dla telefonów iPhone.

Producent aplikacji podkreśla, że zarówno App Store, jak i Android Market nie utrudnia życia deweloperom. Nie można tego jednak powiedzieć o poczynaniach Microsoftu. Taka taktyka może fatalnie odbić się na popularności Windows Mobile, który już i tak, zdaniem większości ekspertów, nie ma szans na powtórzenie sukcesu desktopowej wersji MS Windows.

Źródło: Big in Japan · SIMblog