| | | |

Motorola DROID

newsholes_540W Sieci pojawiły się pierwsze informacje o nowym smartfonie firmy Motorola, który ma być wyposażony w 3,7-calowy ekran, GPS, WiFi oraz system operacyjny Google Android 2.0. Verizon, amerykański operator w ofercie którego ma pojawić się Motorola Droid, zwołał spotkanie na którym najprawdopodobniej zostanie oficjalnie zaprezentowany tytułowy telefon. Na spotkaniu powinny też zostać ujawnione ceny i plany taryfowe. Data prezentacji została ustalona na 28 października.

Oficjalna data wypuszczenia telefonu na rynek nie jest jeszcze znana, ale będzie to 6 lub 9 listopad. Taki wniosek można wysnuć przeglądając materiały reklamowe przygotowane przez agencję PR operatora Verizon.

Redaktorzy Boy Genius Report mieli już okazję wypróbować Motorolę Droid, poniżej przedstawiam najważniejsze informacje:

Google Verizon Wireless•Telefon oparty jest na systemie operacyjnym Android 2.0 (zdjęcia przedstawiliśmy tutaj: Android 2.0 przedstawiony na zdjęciach )
•Jest to najszybszy telefon oparty na Androdzie (posiada on procesor TI OMAP3430)
•Pojemnościowy ekran dotykowy o bardzo dużych rozmiarach
•Motorola współpracowała cały czas z amerykańskim gigantem Google na temat funkcjonalności/wyglądu nowego modelu

Motorola Droid będzie wyposażony w 3.7-calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 854 pikseli oraz wysuwaną, cienką klawiaturę QWERTY. Spodziewane jest użycie 256 MB pamięci RAM i 512 ROM, 16 GB wbudowanej pamięci w połączeniu ze wsparciem dla kart microSDHC o pojemnościach do 32 GB. Nowy smartfon będzie posiadał moduł GPS, Wi-Fi oraz EVDO. W specyfikacji znajdzie się również wsparcie dla innych sieci. Oczywiście telefon będzie wyposażony w gniazdo USB oraz Bluetooth 2.0. Wiadomo również, że Droid będzie miał 5-Mpx kamerę z autofokusem i podwójną lampą błyskową LED. Motorola obiecuje również obsługę HTML5 oraz Flash 10, ale dopiero w 2010 roku.

Telefon ma kosztować 599 $. Nie jest to jednak oficjalna wiadomość.

Motorola DROID_1
Motorola DROID_1
Motorola DROID_2
Motorola DROID_2
Motorola DROID_3
Motorola DROID_3
Motorola DROID_4
Motorola DROID_4

Źródła: chip.pl, androidal.pl, telix.pl, elektroda.pl