Następcy Toshiby TG01 nadciągają! – K01, K02 oraz L01


Na odbywających się właśnie w Japonii targach CEATEC 2009, Toshiba zaprezentowała trzy nowe i niezwykle interesujące urządzenia – K01, K02 oraz L01, o których po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć w kwietniu. Wszystkie trzy modele będą działać pod kontrolą Windowsa Mobile 6.5 i na rynku mają pokazać się w przyszłym roku.

Pierwszym z najnowszych produktów Toshiby jest K01, który prawdopodobnie będzie, wyposażonym w wysuwaną klawiaturę QWERTY, następcą TG01. W specyfikacji, mającego jedynie 15mm grubości telefonu, na pewno nie zabraknie: procesora Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1GHz, 4,1-calowego, pojemnościowego ekranu dotykowego o rozdzielczości WVGA, WiFi, modułu 3G czy USB Hosta. K01 pod koniec roku powinien zostać oficjalnie zaprezentowany i wtedy też dowiemy się o nim znacznie więcej.

Najbardziej interesującym urządzeniem z tej trójki jest niewątpliwie K02, czyli smartfon wyposażony w dwa dotykowe ekran (z których jeden z pewnością będzie zastępował klawiaturę). Niestety, producent jak dotąd nie zdradził żadnych konkretnych informacji o tym modelu.

Na koniec pozostał nam L01, który po prawdzie bardziej przypomina, wyposażone w moduł telefoniczny, urządzenie typu MID (Mobile Internet Device) niż smartfona. Z ujawnionych przez Toshibę informacji wynika iż L01 będzie posiadał 7-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości WVGA a na rynku pokaże się pod koniec 2010 roku.

temat na forum.
źródło wiadomości.