Nawigacja w Mapach Google działa już w Polsce

Kilka dni temu Google włączyło w Polsce usługę Traffic. Teraz po cichu uruchomiło Nawigację w Mapach dla Androida. I to w pełnej lokalizacji. Użytkownicy smartfonów z systemem Google mogą się więc cieszyć darmowym programem do nawigacji. Wystarczy tylko ściągnąć najnowszą wersję Map z Marketu.

Funkcjonalność polskiej wersji nawigacji niczym nie ustępuje tym w innych krajów. Mamy więc możliwość wyszukiwania miejsca po adresie, ale także po nazwie firmy, czy typie działalności. Działa także wyszukiwanie głosowe. Nie zapomniano także o świeżo zaimplementowanej informacji o natężaniu ruchu na trasie. Do dyspozycji mamy także widok satelitarny i Street View (który powoli zwiększa swój zasięg w Polsce), wyszukiwanie wzdłuż trasy, wsparcie dla trybu „W drodze” i nawigację pieszą. Oczywiście w trakcie jazdy otrzymujemy też polecenia głosowe w języku polskim.

Minusem Nawigacji Google jest konieczność korzystania z transmisji danych. Można co prawda ściągnąć obszar map na urządzenie, ale wyznaczenie tras odbywa się na serwerze. Na krajowych trasach nie powinno to stanowić większego problemu, jednak może się odbić na rachunku przy podróżach zagranicznych.

One Comment

  1. Nawigacja na Androida to wciąż zabawka, jak zresztą cały ten system, kto to widział, żeby włączając GPS trzeba było być podpiętym do Internetu.

Comments are closed.