| | |

Netbooki z Androidem bliskie wdrożenia

Android zyskuje na Świecie coraz to nowych wyznawców, a to sprawia, że liczba plotek i niepotwierdzonych doniesień wzrasta proporcjonalnie do popularności systemu operacyjnego od Google.

Kilka dni temu portal TmoToday doniósł o dwóch tajemniczych urządzeniach – Samsung Houdini i HTC G1 v2 “Bigfoot”,  a dzisiaj mamy kolejną rewelacji na temat urządzenia o którym nikt oficjalnie nie mówił. Tym razem TmoToday pisze o netbooku z platformą Android, który podobno jest konstruowany przez HTC na zlecenie T-mobie.

Dotychczas tajwańska firma HTC jest producentem dwóch smartfonów z Androidem na pokładzie: Magic i Dream. Połączenie platformy Android, najprawdopodobniej z mikroprocesorem ARM, może zaowocować bardzo tanim, aczkolwiek funkcjonalnym urządzeniem do przeglądania Internetu i nie tylko. Jego premiera ma odbyć się przed końcem roku. Żadne inne źródła nie potwierdziły tych informacji.

Natomiast firma software’owa Bsquare, która odpowiedzialna jest za umożliwienie korzystania z Adobe Flash użytkownikom Androida, poinformowała, że teraz opracowują soft dla „netbooków Della opartych na platformie Android”. Konkretnie, na tajemniczych maszybnach Della – określanych w info prasowym jako Mini Inspiron 910 lub Mini 9 – powinien pojawić się program Flash Lite 3.17

Źródła: androidal.pl, engadget.com, chip.pl, idg.pl