| | | |

Nowa MapaMap 6.3

Firma Imagis udostępniła nową wersję oprogramowania nawigacyjnego dla urządzeń GPS i smartfonów. MapaMap 6.3 kładzie nacisk na turystykę – mapę wzbogacono o informacje o 17,5 tys. km pieszych szlaków turystycznych, 12 tys. km ścieżek rowerowych oraz ponad 18 tys. hoteli.

Obiekty dostępne w programie MapaMap to nie tylko hotele – znaleźć wśród nich można także pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe czy kwatery. Umieszczenie w mapie bazy noclegowej jest efektem współpracy Imagis serwisem eholiday.pl.

MapaMap 6.3 oferuje nowe cyfrowe mapy Polski, których kompletowanie zostało zakończone pod koniec października br. Uwzględnia m.in. otwarty 28.10 odcinek autostrady A4 Kraków – Szarów. Na mapach znaleźć można 3611 szczegółowych planów miast i miejscowości, z czego 3034 to plany z adresami.

Pozostałe nowości w oprogramowaniu to m.in. zmiany w interfejsie: alternatywny wygląd kokpitu nawigacji do wyboru i zmodyfikowane menu (słownym opisom przycisków towarzyszą symboliczne ikony a górne menu kontekstowe wyposażone jest w funkcję ukrywania). W MapieMap 6.3 wprowadzono też funkcję powiadamiania o dostępnych aktualizacjach.

Dla dotychczasowych użytkowników MapyMap producent przewidział promocję na aktualizację oprogramowania – przez cały grudzień 2009 r. koszt aktualizacji mapy do wersji 6.3 będzie o połowę niższy.

Przyznacie, że atrakcyjnie wygląda ten… Mikołajek  😉