| |

Nowa nazwa dla Windows Mobile.

Windows Phone

Jak wynika z informacji zamieszczonych na podstronie Microsoftu, przeznaczonej dotychczas dla urządzeń z systemem Windows Mobile: http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/default.mspx po raz pierwszy użyto nowej nazwy sytemu bądź strony, która brzmi Windows Phone. Wraz z tą zmianą, zmienił się również cały wystrój strony, pozostało jednak parę „starych” rozwiązań, a mianowicie działy: Download, Help&HowToo, a także zakładka z darmowymi giftami od Microsoftu w postaci dzwonków czy gier.

Swoje miejsce znalazła również oczekiwana przez wielu informacja na temat aktualizacji naszych systemów operacyjnych do wersji WM 6.5 W tej kwestii muszę powiedzieć, że ze strony Microsoftu informacje są raczej zdawkowe i ograniczają się do wskazania, że za update odpowiedzialni są producenci poszczególnych urządzeń. I tak w materii zapowiadanych na dzień dzisiejszy oficjalnych aktualizacji m. in. urządzeń firmy HTC, na omawianej stronie pojawia się informacja, z której wynika, że data wdrożenia update WM 6.1 do WM 6.5 przez producentów jest aktualnie w Microsoft nie znana.

Last updated October 6, 2009

Phone Manufacturer Expected availability*
Dash HTC Date not yet available
Jack Samsung Date not yet available
Mirage Samsung Date not yet available
Omnia Pro Samsung Date not yet available
Ozone HTC Date not yet available
Snap HTC Date not yet available
Touch Pro 2 HTC Date not yet available
Traveler 137 Pharos Date not yet available

* Dates provided by our partners and are subject to change. Update availability not guaranteed.

Kończąc polecam zapoznanie się z nowym rozkładem strony i zawartymi tam informacjami pod adresem, który podałem wcześniej.