Obiecujący start Windows Phone 7

1,5 miliona w 6 tygodni. W końcu Microsoft pochwalił się sprzedażą swojej nowej platformy mobilnej. Nie znaczy to jednak, że już półtora miliona osób korzysta z Windows Phone 7. Liczby pokazują ile urządzeń zostało sprzedanych przez producentów. Część z nich znajduje się jeszcze u operatorów i innych pośredników. Achim Berg z Microsoftu twierdzi jednak, ze to obiecujący start.

Wypadałoby porównać, jakie wyniki sprzedaży uzyskiwali konkurenci Microsoftu. Apple musiało czekać ponad 2 miesiące na milion sprzedanych iPhonów, ale przy następnych generacjach czas ten bardzo się skrócił i 3 dni po premierze najnowszej wersji sprzedało się jej 1,7 mln sztuk. Premiera Androida też na początku nie przyciągnęła kupujących. Nawet jeden z najpopularniejszych smarthponów na nim oparty, Motorola Milestone/Droid osiągnęła milion sprzedanych urządzeń w 74 dni.

Takie porównanie jest jednak mało reprezentatywne. Trzeba pamiętać, że wszystkie systemy startowały w różnych okolicznościach i inaczej wyglądał wtedy rynek smartphonów. Z jednego z liderów, Microsoft stał się goniącym czołówkę. Początek wygląda obiecująco, ale czeka go jeszcze długa droga do prowadzących w wyścigu.