Opera wydaje natywną Operę Mini dla Windows Mobile

Opera Software zintegrowała Operę Mini z platformą Windows Mobile. Wydała dzisiaj natywną wersję przeglądarki Opera Mini 5 beta, która przeznaczona jest dla posiadaczy telefonów pracujących pod kontrolą systemów Windows Mobile 5 i 6. „Tradycyjna” Opera Mini wymaga Javy, natomiast nowa wersja nie, co oznacza, że może działać na każdym telefonie z Windows Mobile. Oferuje ona do dyspozycji użytkowników takie same funkcje jak jej bazująca na Javie poprzedniczka – m.in. przeglądanie w kartach, menadżer haseł, zakładki i szybkie wybieranie.

Producent przeglądarki zwraca szczególnie uwagę na jej największą zaletę, czyli możliwość kompresowania (maksymalnie o 90%) przesyłu danych, co ma bezpośrednie przełożenie na szybkość ładowania stron oraz pozytywnie wpływa na redukcją kosztów związanych z opłatami za pobrane megabajty.

Użytkownicy Windows Mobile 5 i Windows Mobile 6 mogą pobrać Operę Mini 5 bezpośrednio na swoje telefony ze strony m.opera.com/next.

Warto przypomnieć, że wedle ostatnich informacji podanych przez Opera Software, mobilna przeglądarka internetowa Opera Mini przekroczyła w styczniu próg 50 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie.

Więcej informacji: www.opera.com/mini/next.