|

OpnMarket – darmowa konkurencja dla Marketplace

Microsoft Windows Marketplace nie odniósł na razie zapowiadanego sukcesu. Podział na regiony i nieprzystępny proces rejestracji i zarządzania programami sprawiły, że znajdziemy tam niewielką ilość aplikacji. Sytuację tę starają się wykorzystać inne firmy tworząc alternatywne sklepy dla palmtopów z mobilnymi okienkami (np. HandMarket). Podobnie postąpiła witryna FreewarePocketPC.net. Jak sama nazwa wskazuje, ma ona w swoich zbiorach tylko darmowe oprogramowanie. Zbiory te będzie można od dzisiaj wygodnie przeglądać, pobierać poszczególne programy i zarządzać nimi z poziomu palmtopa. Wszystko to dzięki OpnMarket.

OpnMarket już w chwili otwarcia może się poszczycić ponad pół tysiącem darmowych programów. Można wyszukiwać w kilku kategoriach, wśród najnowszych i najbardziej popularnych aplikacji, oraz oczywiście szukać konkretnej frazy. Po znalezieniu interesującego nas programu możemy przeczytać jego recenzje, ściągnąć go  i zainstalować. OpnMarket pozwala także zarządzać już zainstalowanymi aplikacjami. Informuje nas o ich uaktualnieniach i pozwala je odinstalować bez zaglądania do systemowych ustawień. Poniżej znajdziecie film nagrany przez pocketnow.com pokazujący najważniejsze cechy OpnMarket.

7 Comments

  1. hehe świetny nius..jak znam życie i społeczność WinMo pewnie ten Market zdobędzie duuuzo większy poklask niż Marketplace, ot jak zawsze na przekór M$

  2. Prędzej czy później ktoś musiał na to wpaść. Wielki plus za inicjatywę. Zabieram się za sprawdzenie jak to śmiga.

  3. Bardzo dobrze się sprawdza. Program działa dość szybko, ale zdarzają mu się chwilowe przestoje (zwłaszcza, przy przejściu między stronami). Obsługa marketu jest łatwa i przyjemna. Wyszukiwanie aplikacji nie sprawia problemów, można podejrzeć screena z programu. Lista programów jest na bierząco aktualizowana. Wystarczy kilka kliknięć i program mamy już zainstalowany. Trochę się zawiodłem na usuwaniu programów, bo to tylko skrót do systemowego „Remove Programs”, ale w odniesieniu do całości to mały drobiazg.

  4. A jest jakiś katalog programów? jakaś uporządkowanie programów wg. podziału na kategorie?

  5. Tak, jest 7 głównych kategorii: Games, Utilities, Multimedia, GPS, Productivity, Misc i Communication. Każda ma kilka podkategorii, ale można też zobaczyć wszystkie programy z danej kategorii. Niestety nie ma opcji dotyczących sortowania, więc lista wygląda na trochę przypadkową (chyba jest sortowanie według daty dadania)

Comments are closed.