Sharp przedstawia smartphony z ekranem 3D

Technologia umożliwiająca oglądanie obrazów trójwymiarowych na płaskim ekranie zdobywa niebywałe powodzenie wśród producentów sprzętu. Co chwilę można znaleźć informacje o nowych produktach, które ją wykorzystują.

Tym razem Sharp postanowił wprowadzić tego typu wyświetlacze w swoich nowych smartphonach. Galapagos 003SH i 005SH wykorzystują ekran w technologii znanej z Nintendo 3DS, więc nie trzeba zakładać specjalnych okularów, aby móc z nich korzystać. Wyświetlacz ma 3.8-cala i rozdzielczość 800×480. Urządzenia pracują pod kontrolą Androida 2.2. Za płynną pracę odpowiada procesor Qualcomma 1Ghz, a na pokładzie nie zabrakło kompletu interfejsów sieciowych oraz GPSa. Telefony różnią się głównie wbudowanymi aparatami i obecnością klawiatury. Model 003SH ma 9,6-megapikselowy aparat cyfrowy z obsługą filmów 720p, a model 005SH posiada 8-megapikselowy aparat oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY.

Dla zainteresowanych mam jednak mało przyjemną wiadomość. Oba modele są przeznaczone na rynek japoński dla sieci Softbank i na razie nic nie wiadomo o planach ich sprzedaży w innych krajach.  Japończycy też muszą jeszcze trochę poczekać z zakupem. 003SH będzie dostępny dopiero w grudniu, a 005SH w lutym.

Poniżej film z tegorocznych targów IFA w Berlinie z prototypowym urządzeniem posiadającym podobny ekran. Więcej zdjęć można znaleźć na japońskim Engadget.