Spring Design Alex – ciekawy czytnik e-booków z Androidem

W świecie czytników e-książek ostatnio nie ma żadnych rewolucji. Mamy ekran e-ink i parę przycisków, a na kolorowe wyświetlacze w tej technologii musimy jeszcze trochę poczekać. Powiewem świeżości zdaje się być prezentowany czytnik e-booków, który posiada 2 ekrany oraz system Android.

Co może być problemem to gabaryty urządzenia, które nie są najmniejsze. Jednak 2 ekrany muszą zająć trochę miejsca. Pierwszym z nich jest 6-calowy wyświetlacz e-ink, a drugim dotykowy ekran LCD o przekątnej 3,5-cala. I właśnie na mniejszym, kolorowym wyświetlaczu LCD możliwe będzie korzystanie z systemu operacyjnego Google – Androida.

Przeszkód nie sprawi więc oglądanie zdjęć, korzystanie z sieci (WiFi lub 3G) czy oglądanie materiałów wideo. Dodatkowo, mały ekran może także pełnić funkcję dotykowej klawiatury, a ściągnięte z sieci strony można przeglądać także na wyświetlaczu e-ink, oszczędzając tym samym baterię urządzenia.

Gadżet posiada także czytnik kart SD, wyjście słuchawkowe 3,5mm oraz moduł WiFI/3G. Póki co, Spring Design prowadzi rozmowy z partnerami biznesowymi i ma zamiar wprowadzić urządzenie do sprzedaży jeszcze w tym roku. Cena jeszcze nie została podana do wiadomości.