Uchwyt samochodowy dla netbooka

20090409_netbook1O popularności netbooków nie ma się co rozpisywać. Można ją dostrzec na każdym kroku, np. na naszym forum. Oczywiście takiej okazji nie mogli przeoczyć producenci akcesoriów. Oprócz pokrowców, zasilaczy, peryferiów, znalazł się także uchwyt samochodowy. Sam pomysł nie jest nowy, jednak jego wykonanie jest interesujące. Jego działanie opiera się na przyssawce montowanej do szyby i uniwersalnym uchwycie dopasowanym do netbooka. Podobny system jest od dawna stosowany w palmtopach, czy innych urządzaniach do nawigacji, jednak jest to sprzęt dużo lżejszy niż kilogramowy laptop. Uchwyt ma pasować do netbooków z przekątną ekranu od 7 do 10 cali. Kosztuje 20 funtów i można go dostać w różnych wersjach np. w tym sklepie.

3 Comments

  1. …i sobie porozmawialiśmy o justowaniu 😛

    Swoją drogą… nie wiem, czy to dobry pomysł – ten netbook zamocowany w takim miejscu i kuszący…. hm.

  2. Dlatego wolałbym, żeby justowanie było w arkuszu styli. Mi jeszcze nie weszło w nawyk używanie przycisku od niego przy pisaniu. Już poprawiłem. 😉

    Ja się zastanawiałem, czy ten uchwyt będzie w ogóle spełniał swoją rolę. Taki netbook waży ten kilogram i nie bardzo jestem przekonany, czy przyssawka to utrzyma.

Comments are closed.