Widows Mobile 6.X i co dalej?

Pod koniec marca 2009 na naszym Forum rozgorzała dyskusja dyskusja Co się stało z XDA? Pisałem tam o swoich spostrzeżeniach na temat rzekomo nieoficjalnych wycieków poszczególnych wersji Windows Mobile, o tym że wersja WM 6.5 jest wersją, która ostatecznie nie wyjdzie w wersji finalnej (docelowa wersja WM 7.0), a przeciek ma na celu udostępninie deweloperom jednej z wersji, zebranie uwag na temat zauważonych błędów, poprawkach, sugestiach, etc. Co poniektórzy z naszych Szacownych Forumowiczów zarzuciło mi sprzeczność wypowiedzi i błędny tok myślenia.

Tydzień później przeczytałem naq jednym z zagranicznych Wortali artykuł, który jednak potwierdza słuszność mojej tezy. Zapraszam do lektury:

Windows Mobile 6.5 not to be the last 6.x release

5 Comments

  1. Owszem, ale też nie mówi się, że WM 6.5 będzie wersją finalną – to tylko spekulacje, jednakże jak już wspominałem na Forum: WM 6.5 czy nieco wyższe były by strzałem w kolano zważywszy, że M$ chce przekazać wersję OEM WM 7.0 pod koniec 2009 roku. W takim razie po co dodawać finalne wersje kolejnych WM 6.X, kiedy można zebrać doświadczenie, sugestię, poprawić błędy i wydać produkt finalny?

  2. Grim, nikt się nie spierał z Tobą co do sensu WM 6.5, problematyczna była tylko wypowiedź dotycząca udziału firmy MS w bałaganie na forum xda. Co do reszty byłem z Tobą zgodny.

  3. Tak czy siak, już wiemy na pewno, że WM6.5 się ukaże jako produkt – tylko co to zmienia? Grim, my kompletnie nie o tym rozmawialiśmy 😉

Comments are closed.